Shira nga veriu në jug, ulje temperaturash Fier, nëntor 2017.

Shira nga veriu në jug, ulje temperaturash

07:28, 14/11/2017

Të martën, veriu dhe ekstremi jugor mbeten me vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës ndërsa mesdita sjell reshje edhe në Verilindje. Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare si edhe shira të izoluar, më të mundshëm pas mesditës dhe orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por 2 – 3°C rënie sjellin orët e mesditës, kryesisht në Lindje dhe Jug.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment