Policia ndalon ish-të përndjekurit të futen në grevë urie FOTO ilustruese

Policia ndalon ish-të përndjekurit të futen në grevë urie

14:46, 12/10/2017

Policia ka ndaluar 12 ish-të përndjekur që të hyjnë në grevë urie. Ish-të përndjekurit kanë dashur që të ngrenë çadër tek oborri i institutit të ish- të përndjekurve politikë, përballë Parlamentit për të zhvilluar një grevë urie, por policia nuk i ka lejuar.  

Policia ka ndërhyrë duke mos i lejuar ish- të përndjekurit të ngrenë çadrën për realizimin e grevës së urisë me arsyetimin se nuk kanë lejen përkatëse.

12- ish të përndjekurit kanë protestuar edhe para parlamentit, pasi sipas tyre nuk po mbahen premtimet nga qeveria. Greva e urisë ishte paralajmëruar pa afat, njësoj si në vitin 2012.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tomy12/10/2017 17:46

ju beri kurt kola kasht e koqe,djalin e vuri drejtor vet ka vjedh sa ka par me sy...por kurti harron qe dhe dulla kur i erdhi fundi ngordhi si qen,prandaj dhe ate ai fund e pret se shkeli mbi gjakun e martireve dhe u be aleat me kriminelet...

Shto koment