Itali/ 86% e qytetarëve mbi 12-vjeç janë vaksinuar

Itali/ 86% e qytetarëve mbi 12-vjeç janë vaksinuar

12:46, 27/10/2021
A+ Aa A-

Komisioneri për Emergjencën e Covid në Itali, Francesco Figliuolo tha se fushata e vaksinimit do të vazhdojë.

Ai nënvizoi se synimi është vaksinimi të kalojë kuotën 86% dhe të arrihet të vaksinohen 90% e popullatës mbi 12-vjeç.

‘Falë fushatës së vaksinimit ne mund t’i rikthehemi normalitetit. Procesi i vaksinimit ka çuar në mbrojtjen e 46, 5 milionë italianëve, pra afërsisht 86% të popullsisë mbi 12-vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco