Lajmi i fundit

LIVE/ 'Ekonomi Plus' me Klaudja Karabollin

Çokollata e zezë zvogëlon problemet e zemrës, presionin e gjakut dhe sheqerin në gjak

Çokollata e zezë zvogëlon problemet e zemrës, presionin e gjakut dhe sheqerin në gjak

19:05, 17/10/2021
A+ Aa A-

Çokollata e zezë konsiderohet një trajtim i shëndetshëm, me 70 përqind ose më shumë kakao të pasur me komponime bimore të quajtura flavonoide dhe flavanole që lidhen me një rrezik më të ulët të sëmundjeve të zemrës dhe përfitime të tjera kardiovaskulare.

Shumë studime kanë treguar tashmë se çokollata e zezë i përket grupit të ushqimeve të shëndetshme që gjithashtu kanë disa përfitime shëndetësore, dhe studimi i fundit i publikuar javën e kaluar zbuloi se mund të nxisë edhe humbjen e peshës.

Gazeta Britanike e Farmakologjisë Klinike thekson kështu se çokollata ndikon në neurotransmetuesit si dopamina, serotonina dhe endorfina, dhe një studim i kryer mbi 14,000 të rritur thotë se konsumi i çokollatës së zezë zvogëlon gjasat e episodeve depresive me 57 për qind.

Përveç kësaj, kakaoja e papërpunuar është plot me flavanole, përbërës bimorë që besohet se përmirësojnë qarkullimin, ulin presionin e gjakut dhe inflamacionin dhe ulin nivelet e kolesterolit.

Nutricionistja Cassandra Barns vëren se kakaoja është e pasur me kalium, i cili ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut dhe magnez, i cili është çelësi për funksionimin e duhur të të gjithë muskujve, përfshirë zemrën.

Një studim zbuloi se konsumimi i moderuar i tre rreshtave të çokollatës në muaj mund të zvogëlojë rrezikun e dështimit të zemrës me 13 përqind, dhe studiuesit thonë se flavonoidet gjithashtu forcojnë shëndetin vaskular dhe ndihmojnë në uljen e inflamacionit, por paralajmërojnë se konsumi i tepërt i çokollatës gjithashtu nuk është i mirë.

Dhe madje rrit rrezikun e dështimit të zemrës.

Çokollata përmban edhe kafeinë dhe teobrominë, stimulues natyralë, por gjithashtu përmban sheqer, i cili i jep energji trupit, e cila është një arsye tjetër pse është çokollata e zezë më e shëndetshme që nuk përmban sheqerna të shtuar.

Një studim i botuar vitin e kaluar në revistën Scientific Reports zbuloi se të rriturit e shëndetshëm që konsumonin kakao të pasur me flavanol ishin gjithashtu më të mirë në zgjidhjen e një sërë detyrash problemore, dhe Gabriele Gratton nga Universiteti i Illinois thotë se trupi i përgjigjet se si duke rritur rrjedhjen e gjakut në truri.

Flavanolët mund të mbrojnë kundër stresit oksidativ dhe dëmtimeve të tjera të qelizave, dhe njerëzit që konsumojnë çokollatë të pasur me flavanole gjithashtu kanë presion më të ulët të gjakut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco