Lind fëmija me peshë 6.5 kilogramë në 'Klinikën e Gjinekologjisë', ja gjendja shëndetësore e saj

Lind fëmija me peshë 6.5 kilogramë në 'Klinikën e Gjinekologjisë', ja gjendja shëndetësore e saj

15:26, 28/08/2021
A+ Aa A-

Në ‘Klinikën e Gjilekologjisë’ ditën e sotme ka lindur foshnja me peshë gjashtë kilogramë e gjysmë.

Ajo zhvilloi një intervistë për ‘Klankosova” dhe tha se i gjithi proçesi i lindjes shkoi mirë.

"Kjo është hera tretë që bëhem nënë dhe po ndihem mirë. Dy fëmijët e tjerë kanë pas peshë më të vogël, njëri 3 kilogram e gjysmë dhe tjetri 4 kilogramë e 300 gramë, ndërsa sot kam lindur fëmijën me peshë 6 kilogram dhe 390 gram”, tha nëna e foshnjës së porsalindur.

I gjithë proçesi është realizuar me anë të lindjes cezariane dhe ky rast përbën një nga ato më unikët në historinë e ‘Klinikës së Gjinekologjisë’.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco