Sakrifica: Nëna nga Mitrovica tregon me foshnjen, injeksionet që bëri për të zhvilluar shtatzaninë

Sakrifica: Nëna nga Mitrovica tregon me foshnjen, injeksionet që bëri për të zhvilluar shtatzaninë

13:40, 23/06/2021
A+ Aa A-

Një mjek nga Mitrovica është befasuar pas vizitës që atij ia ka bërë një nënë bashkë me foshnjën e saj.

Nëna që kishte lindur fëmijën e saj në javën e 35-të të shtatzënisë, i ka treguar doktorit Ismail Lutolli, se fëmija është në gjendje të mirë, pavarësisht një shtatzënie të vështirë dhe një lindjeje të parakohshme, shkruan Veriu.info,

Mjeku që e ka përcjellë shtatzëninë e kësaj zonje, ka publikuar një fotografi në të cilën shihet e porsalinduri i rrethuar me një pjesë të injeksioneve që ajo i ka marrë për ta mbrojtur shtatzëninë.

Lutolli ka bërë një postim duke treguar në këtë rast, forcën dhe sakrificën e një nëne për sjellë në jetë foshnjën e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco