Imunologu: Personat që e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë të vaksinohen!

Imunologu: Personat që e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë të vaksinohen!

22:23, 26/11/2020
A+ Aa A-

Mjeku imunolog Genc Sulçebe ka deklaruar se personat të cilët e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta bëjnë vaksinën.

I ftuar në “Opinion”, mjeku thekson se nëse kanë, nuk kanë nevojë që të bëjnë vaksinën.

“Personat që e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta bëjnë vaksinën. Nëse kanë antitrupa, nuk kanë nevojë që të bëjnë vaksinën. Vaksinimin e bëjmë për të krijuar imunitetin dhe kjo do të krijohet kur të krijohen antitrupat. Thuhet se të paktën janë 6 muaj antitrupat. Antitrupat janë vetëm maja e ajsbergut dhe pas qëndron një ‘ushtri’ që ndihmon trupin.”– tha mjeku.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco