Lajm i keq/ Tërhiqet Oksford-i, kërkon më shumë kohë për vaksinën anti-Covid

Lajm i keq/ Tërhiqet Oksford-i, kërkon më shumë kohë për vaksinën anti-Covid

18:49, 26/11/2020
A+ Aa A-

Vaksina kandidate për të luftuar koronavirusit, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, në bashkëpunim me IRBM dhe Pomezia, ka nevojë për studime të mëtejshme.

Lajmi u dha nga Pascal Sorio, numri një i shoqërisë farmaceutike prodhuese AstraZeneca, që është partnere në këtë projekt.

Ky lajm i keq në këtë moment të pandemisë, vjen disa ditë pas shpalljes së rezultateve të testimeve klinike nga Universiteti i Oksford që tregonin se vaksina e tyre prototipe kishte një efektshmëri mbi 90% kundër koronavirusit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco