Mjekët shqiptarë në diasporë publikojnë Protokollin Amerikan të Trajtimit të COVID-19

Mjekët shqiptarë në diasporë publikojnë Protokollin Amerikan të Trajtimit të COVID-19

08:09, 27/09/2020

Federata e Mjekëve në Evropë ka publikuar protokollet më të reja të trajtimit të COVID-19, në ndihmë të shëndetësisë shqiptare dhe pacientëve shqiptarë.

Në vijim, protokolli amerikan i terapisë së COVID-19 i përpunuar nga Dr. Zana Nikolla, specialiste e Gastroenterologjisë në Nju Jork, SHBA.

Image

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco