68 tamponë në Tiranën prej 1 milionë banorësh/ Zonat me Covid-19 në Tiranë

68 tamponë në Tiranën prej 1 milionë banorësh/ Zonat me Covid-19 në Tiranë

22:50, 01/07/2020

Edhe pse Tirana ka 1 milionë banorë, sërish qeveria e drejtuar nga Edi Rama ka bërë vetëm 68 tamponë për Covid-19, gjatë ditës së sotme.

Siç edhe duket në të dhënat e siguruara nga SYRI.net, zonat në të cilat janë shtrirë infektimet janë në të gjithë Tiranën dhe zonat rurale.

Sipas Institutit të Shëndetit publik në Tiranë janë 12 vatra aktive infektive, ndërsa zonat gjeografike janë të shumta.

Raste totale te hetuara: 142

Vatra infektive: 12

Mostra totale te analizuara: 68

Tampon N/F: 68

Serologji: asnje

Ritestime: 18

Punonjes shendetesor: asnje

Zonat Gjeografike:

Shkoze, Kodra e Diellit, 3 Vellezerit Kondi, Astir, Jordan Misja, rr. Fortuzi, rr. Mine Peza, rr. Artan Lenja, rr. Gjergj Legisi, rr. Bill Klinton, rr. Irfan Tomini, rr. Njazi Meka, sheshi Ëillson , rr. Hajdar Hidri, Fresku, rr. Dibres, rr. Qazim vathi, Golden Park, Kombinat, rr. Sami Frasheri, rr. Myslym Keta, shkolla 11 Janari, Don Bosko, Bregu I Lumit,  Kamez, Krrabe, Laprake, oxhaku lgj.10, Misto Mame, 21 Dhjetori, Kodra e Priftit, rr. Barrikadave, rr. Faik Konica, 5 Maji, rr. Kavajes, rr. Kongresi I Lushnjes, Myslym Shyri, rr. Stavri Themeli, rr. Besim Alla,  rr. Islam Alla, rr. Arben Minga

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco