Rregullat e reja për prostitutat/ Ja dy stilet e vetme që do të lejohen për të bërë ‘punën’

Rregullat e reja për prostitutat/ Ja dy stilet e vetme që do të lejohen për të bërë ‘punën’

21:00, 28/05/2020

Punonjësit e seksit në Zvicër kanë hartuar një listë rregullash të cilat thonë se ulin rrezikun e transmetimit të Covid-19 në shtepite publike.

Ato janë në pritje që qeveria të japë urdhrin për të rifilluar ‘punën’.

Kjo industri në Zvicër është goditur rëndë nga pandemia, pasi qeveria urdhëroi pezullimin e përkohshëm të prostitucionit dy muaj më parë, për shkak të pandemisë, shkruan Daily Mail.

Plani për të rihapur këtë industri u përgatit nga organizata ProKoRe.

Kjo e fundit thotë se pozicionet seksuale të cilat do lejohen sepse sigurojnë distancë të sigurt midis fytyrave, janë “doggy style” dhe “coëgirl reverse”.

Këto pozicione seksuale zvogëlojnë rrezikun e transmetimit të virusit përmes spërklave, shkruan portali mediatik zviceran Ëatson.

Të dy stilet lejojnë që gruaja të qëndrojë me fytyrë larg partnerit, duke shmangur kështu kontaktin ballë për ballë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco