Shëndetësia: Më të rrezikuarit nga koronavirusi duhet të mbrohen

Shëndetësia: Më të rrezikuarit nga koronavirusi duhet të mbrohen

09:41, 28/05/2020
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë në Tiranë njoftoi se "tashmë duhet të bashkëjetojmë me realitetin e ri për parandalimin e COVID-19. Duhet të mos i harroni asnjeherë këto rregulla: Mbajtja e higjenës personale, larja e duarve dhe dezifektimi i objekteve që prekni me shpesh.

Distancimi fizik dhe shmangia e vendeve të populluara. Mbajtja e maskës në vendet që rekomandohet. Ju lutemi ndiqni videon, personat më të rrezikuar nga koronavirusi dhe si duhet të mbroheni."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco