COVID-19, Shëndetësia: rregullat që duhet t'ju bëhen zakon i përditshëm

COVID-19, Shëndetësia: rregullat që duhet t'ju bëhen zakon i përditshëm

09:53, 26/05/2020
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë në Tiranë bëri thirrje se disa rregulla duhet të bëhen zakon në të përditshmen e çdo qytetari, në mënyrë që të jenë të mbrojtur gjithmonë nga COVID-19, të tillës si: Larja e shpesht e duarve, respektimi i distancimit fizik, mbajtja e maskës në vendet që rekomandohet dhe dezifektimi i objekteve që prekni me shpesh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco