Imunologu jep shpresë: Po punojmë mbi kurën që mposht Koronavirusin. Gati në verë

Imunologu jep shpresë: Po punojmë mbi kurën që mposht Koronavirusin. Gati në verë

22:27, 04/04/2020

Bashkëthemeluesi dhe CEO i Bios, Dr. Jacob Glanville u bashkua të premten në "Tucker Carlson" për të folur për inxhinierinë laboratorike të kompanisë së tij që po punon në ndërtimin e një anti-trupi terapeutik që mund të luftojë Koronavirusin.

"Pra, ajo që ne kemi bërë është që ne kemi inxhinierizuar antitrupa neutralizues që shkojnë dhe bllokojnë virusin. Koronavirusi, nëse do ta zmadhonit, do të shihni një seri, një unazë që i përdor pikat për të pushtuar qelizat njerëzore", tregon Glanville.

"Ne kemi identifikuar një seri antitrupash super të fuqishëm që bllokojnë ato thumba dhe për këtë arsye e bëjnë virusin të mos jetë më infektiv", shton ai, raporton Fox News.

Glanville shpjegoi fuqinë e antitrupave, duke thënë se e njëjta gjë ndihmoi gjatë epidemisë së Ebola-s.

"Kjo është gjëja që e ktheu valën kundër Ebolës. Ebola ka qenë një dënim me vdekje, ka patur njhë vdekshmëri 50%. Dhe atëherë një herë u bë një zgjidhje e mirë neutralizuese e antitrupave, atëherë unë mendoj se 94% e njerëzve mund të largohen", tregon ai.

"Kështu që e shndërroi Ebolën nga një krizë e rrezikshme në një trajtim të menaxhueshëm", shtoi Glanville.

Glanville përshkroi procesin, duke shpresuar se gjithçka mund të jetë gati gjatë kësaj vere.

"Lëvizja jonë tjetër është t'ia dorëzojmë kësaj ushtrisë amerikane, një konsorcium nga fondacioni Gates dhe disa grupeve private. Dhe të gjithë ata do të testojnë fuqinë e neutralizimit të terapisë sonë. Ne jemi gjithashtu duke punuar me Charles River Laboratories që drejton sigurinë dhe bisedimet për t'u siguruar që sendet të jenë të sigurta për tu tregtuar te njerëzit. Dhe ne do të hyjmë në një prodhues të përshkallëzuar. Të gjithë synojmë ta realizojmë gjatë verës, në gusht", u shpreh Jacob Glanville. /A.R,Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco