OBSH: Nëse arrin të mbash frymën për 10 sekonda...

OBSH: Nëse arrin të mbash frymën për 10 sekonda...

14:00, 30/03/2020

Organizata Botërore e Shëndetësisë nxjerr në tjetër fakt sa i përket prekjes nga COVID-19 dhe identifikimit të infektimit.

Sipas OBSH, të arrish të mbash frymën për 10 sekonda pa ndjerë vështirësi nuk do të thotë se nuk je i prekur nga koronavirusi, apo ndonjë sëmundje tjertër e mushkërive.

Postimi i OBSH:

FAKT: Të jesh në gjendje të mbash frymëmarrjen për 10 apo më shumë sekonda, pa u kollitur apo pa u ndjerë në vështirësi, NUK do të thotë që jeni i lirë nga sëmundja e kororavirusit ose ndonjë sëmundje tjetër e mushkërive.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco