40-vjeçari rrëfen tmerrin në terapi intensive: Dy njerëz vdiqën para syve të mi. Merreni seriozisht, ndryshe...

40-vjeçari rrëfen tmerrin në terapi intensive: Dy njerëz vdiqën para syve të mi. Merreni seriozisht, ndryshe...

17:51, 25/03/2020

Një 40-vjeçar rrëfen se si I pa dy pacientë me COVID-19 ti vdisnin para syve.

Jozef Wallis, sportive dhe I shëndetshëm, si dhe baba I dy fëmijëve, ndjehu simptomat e Koronavirusit teksa dilte nga një pub në Londër dy javë më pare.

Ai u shtrua në spital, në terapi intensive ku qëndroi për disa ditë.

Aty ai pa se si dy persona të tjerë vdiqën para syve të tij, si pasojë e komplikacioneve të jep COVID-19, përcjell Syri.net.

Jozef rrëfen për “Daily Mail” se: “Dy pacientë vdiqën para syve të mi. Një tjetër burrë plak ishte në intubim, por më pas nuk e pashë më. Infermierja më tregoi se kishte vdekur. Një tjetër ishte në terapi intensive por nuk ia doli gjithashtu. Ne duhet ta marrim seriozisht. Nuk mund të shkosh në festë ose të takohesh me miqtë e tu. Ndryshe shumë njerëz do të vdesin”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco