Askush nuk është imun ndaj koronavirusit/ 300 fëmijë të infektuar nga COVID-19 në Itali

Askush nuk është imun ndaj koronavirusit/ 300 fëmijë të infektuar nga COVID-19 në Itali

18:52, 19/03/2020

Sipas të dhënave, moshat e treta janë të rrezikuara ndaj koronavirusit, por askush nuk është imun, pasi në Itali ka shkuar në 300 numri i fëmijëve të infektuar nga COVID 19.  

Nga raportimet e fundit, në 24 orë në Itali janë regjistruar 427 të vdekur dhe në total janë 41 035 të infektuar dhe 3405 viktima.  

Me këto shifra, Italia tejkaloi dhe Kinën për numrin e të vdekurve, shteti ku fillimisht u shfaq virusi.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco