Masat mbrojtëse ndaj Koronavirus! Mos i humbisni këshillat e epidemiologut të njohur

Masat mbrojtëse ndaj Koronavirus! Mos i humbisni këshillat e epidemiologut të njohur

16:45, 24/02/2020

Teksa numri i personave të prekur me Koronavirus në Itali po rritet me ritme të shpejta, qytetarët shqiptarë nuk e kanë fshehur aspak rrezikun që mund t’iu kanoset nga coronavirusi Covid-19, edhe pse fatmirësisht deri në këto momente, nuk raportohet për asnjë qytetar të infektuar.

Për rrezikun dhe masat që duhet të merren kundër Coronavirusit flet epidemiologu i njohur Pëllumb Pipero.

Përmes një videoje të publikuar në rrjetet sociale, Pipero jep disa këshilla të vlefshme se si mund ti paraprijmë virusit që po mban në ankth gjithë botën. 

Mos i humbisni:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco