A duhet të jemi të frikësuar? Pasagjerët skanohen për virusin

A duhet të jemi të frikësuar? Pasagjerët skanohen për virusin

09:16, 21/01/2020

Një virus i panjohur ka prekur Kinën dhe tashmë edhe disa vende fqinjë. Katër persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi që shkakton probleme në mushkëri.

Por një video e publikuar nga gazeta më e madhe online në Britani, Daily Mail, u bë virale.

Ajo tregon se si skanohen me kostume dekontaminimi pasagjerët e një linje ajrore.

“A duhet të jemi të frikësuar,” pyet gazeta.

Virusi ngjan me SARS, i cili vrau qindra persona në Kinë para disa vitesh.

Tashmë është konfirmuar se ai përhapet nga njeriu te njeriu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco