Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni

Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni

17:33, 21/07/2019

Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1 - Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2 - Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3 - Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4 - Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5 - Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco