Habisin studimet: Ja përse disa femra nuk mund të përjetojnë orgazmën

Habisin studimet: Ja përse disa femra nuk mund të përjetojnë orgazmën

22:17, 02/07/2019

Tek femrat nĂ« pĂ«rjetimin e orgazmĂ«s rol tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m ka anatomia, mirĂ«po mĂ« me rĂ«ndĂ«si ka edhe se si penisi penetron nĂ« vaginĂ«. Shpesh supozohet qĂ« pĂ«rvoja seksuale qĂ«ndron nĂ« kontrollin tuaj, qĂ« varet nga sjellja juaj – vetĂ«besimi, besimi, çiltĂ«rsia ndaj partnerit.

NĂ« vend tĂ« kĂ«saj, ky studim ka treguar qĂ« anatomia Ă«shtĂ« pĂ«rgjegjĂ«se pĂ«r pĂ«rvojĂ«n seksuale. ShkencĂ«tarĂ«t mendojnĂ« qĂ« njerĂ«zit “mbase edhe nuk mund tĂ« kontrollojnĂ« pĂ«rvojat seksuale aq sa kemi menduar qĂ« munden”.

Orgazmat janë fenomen kompleks i cili përfshin variacionet psikologjike, fiziologjike dhe anatomike, thonë ekspertët dhe hulumtimet e mëtejshme do të tregojnë se çka mund të bëjnë lidhur me këtë rast.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco