FOTO/ 10 receta shumë të mira për detoksifikimin e organizmit

FOTO/ 10 receta shumë të mira për detoksifikimin e organizmit

09:07, 02/06/2019

Je duke kërkuar një pijde detoksifikuese për organizmin por nuk e di se cilën të zgjedhës? Filloni me me këto receta fantastike dhe shumë të efektshme për organizmin.

Image

Mjafton të pish një të tillë çdo mëngjes sapo ngrihesh nga gjumi dhe nuk do të kesh më asnjë problem me fryrjet e barkut apo pse jo do rrëzosh edhe kilet e tepërta sepse përveç pastrimit të organizmit këto pije janë edhe shumë të pasura me vitamina të domosdoshme për organizmin tuaj.

1. Shegë e fruluar dhe qumësht soje

2. Majdanoz dhe kastravec të grirë në blender

3. Lëng portokalli

4. Çaj kamomili

Image

5. Mollë, xhinxher, kastravec të grirë

6. Frape shalqini

7. Ujë mente dhe limon

8. Portokall dhe karrotë të grira së bashku

Image

9. Çaj jeshil

10. Karrotë, boronicë, portokall dhe mente të grira në blender së bashku

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco