Ja çfarë do gatuajmë sot

Ja çfarë do gatuajmë sot

07:03, 18/04/2019

Përbërësit

4 kokrra vezë

150 gr miell

1 kavanoz nutella

Përgatitja

Hidhini 4 kokrrat e vezëve në një enë të thellë dhe i rrihni me mikser derisa të dyfishohet masa e tyre. Shtoni në enë miellin. Përziejini derisa të krijohet një masë homogjene dhe gjithë përbërësit të jenë bashkuar mirë me njëri – tjetrin. Më pas shtoni nutellën, e cila duhet ruajtur në temperaturë mjedisi në mënyrë që të jetë e shkrirë.Përziejini përsëri përbërësit.

Ndizeni furrën në 350°C. Në një tavë të lyer me gjalpë hedhim masën e përftuar dhe e lëmë të piqet për rreth 20 – 25 minuta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco