Vrisni kancerin duke ngrënë këto ushqime!

Vrisni kancerin duke ngrënë këto ushqime!

18:56, 09/02/2019
A+ Aa A-

Një ekip shkencëtarësh izraelitë kanë pohuar se ndoshta mund të shërojnë kancerin brenda vitit të ardhshëm. Deri atëherë, mbetet për tu bazuar tek ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e organizimit dhe ndalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ajo çfarë hamë ndikon në shumë aspekte të shëndetit, përfshirë sëmundjet kronike si diabeti dhe kanceri.

Ky artikull bazohet tek 13 lloje ushqimesh që ulin rrezikun e përhapjes së kancerit, të cilat janë:

1 - Brokoli

2 - Karrota

3 - Bizele

4 - Boronica

5 - Kanellë

6 - Fruta të thata

7 - Vaj ulliri

8 - Shafran indie

9 - Domate

10 - Hudhër

11-Frutat agrume

12-Fara liri

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco