Ja çfarë ndodh me zemrën tuaj nëse konsumoni 2 gota verë në ditë

Ja çfarë ndodh me zemrën tuaj nëse konsumoni 2 gota verë në ditë

17:43, 13/01/2019

Dëshmitë tregojnë që konsumi i tepruar i alkoolit rrit rrezikun e zhvillimit të rrahjeve të parregullta të zemrës, transmeton lajmi.net.

Dhe, tashmë shkencëtarët kanë gjetur se dy gota verë në ditë është e mjaftueshme për të dëmtuar sinjalet elektrike që kontrollojnë ritmin e organit.

Studiuesit kanë nxjerrë tani fotografi që tregojnë dallimin mes zemrave të atyre që konsumojnë çdo ditë alkool dhe atyre që konsumojnë sasi ‘të moderuara’.

Gjendja ngre rrezikun për të pasur një goditje në tru apo dështim të zemrës, duke nënkuptuar që zakonet e pijes mund t’i sjellin probleme zemrës në të ardhmen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco