Ky është fruti që ju dobëson, pa qenë nevoja të mbani dietë

Ky është fruti që ju dobëson, pa qenë nevoja të mbani dietë

20:28, 19/12/2018

Ju do të gëzoheni kur të mësoni se nuk keni nevojë për të shpenzuar orë të jetës tuaj në palestër për të parë suksesin.

Përveç një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, mund të vlejnë edhe ushqimet që bëjnë djegie të dhjamit.

Papaja konsiderohet gjerësisht si një superushqim.

Fruti është i mbushur me vitamina C, E dhe antioksidantë të tjerë.

Hulumtimet kanë treguar gjithashtu se të hahet ajo mund të ndihmojë që të mbani vetën të ngopur.

Një studim i publikuar në NCBI gjithashtu zbuloi se ngrënia e këtij fruti ndihmoi në parandalimin e fryrjes së barkut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco