Ja çfarë do gatuajmë sot

Ja çfarë do gatuajmë sot

06:41, 06/12/2018

Përbërësit:

300 g oriz,
300 g kërpudha mali (ato që rriten në drunj),
1 presh,
Kripë,
Piper,
Borzilok,
8 speca,
300 ml salcë domateje,
Pak ujë

Përgatitja:

Preshin dhe kërpudhat grini imët dhe përzieni me orizin e shpëlarë, të gjitha këtyre qitni piper dhe kripë dhe mbushni specat me atë përzierje.

Mund të përdorni edhe speca të thatë, por që do t’ju nevojiten më shumë se 8 copë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco