FOTO/ Flamuri i UÇK-së, rizgjon frikërat e vjetra

FOTO/ Flamuri i UÇK-së, rizgjon frikërat e vjetra

21:51, 12/09/2017

Qendra e qytetit të Novi Pazarit në zonën e Sanxhakut në Serbinë juperëndimore ka qenë e bllokuar si pasojë e një grupi të rinjsh të cilët valëvisnin flamujt e Shqipërisë, të Kosovës dhe të UCK ndërkohë që bërtisnin dhe hidhnin parrulla në mbështetje të Kosovës, Shqipërisë dhe UÇK.

Por dëshmitarët në vendngjarje janë habitur tej mase kur kjo nuk ishte gjë tjetër vecse skenë filmi që po xhirohet këto ditë në Novi Pazar ku në qendër, ka konfliktin dhe zhvillimet në Kosovë. Filmi me produksion nga një shtëpi kinematografike në Beograd, titullohet “Garë luftash”.

Qyteti i Novi Pazarit është zgjedhur si lokacion nga ana e producentëve.

Kjo ngjarje në fakt u prit jo me dashamirësi nga të pranishmit të cilët kanë ende në kujtesë plagët e vjetra të konfliktit të Kosovës këtu e 18 vjet më parë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment