Birësoi 17 foshnja në mënyrë të paligjshme, arrestohet gruaja bullgare

Birësoi 17 foshnja në mënyrë të paligjshme, arrestohet gruaja bullgare

12:02, 10/07/2024
A+ Aa A-

Një grua nga Bullgaria është arrestuar në Greqi, pasi akuzohet se ka birësëuar 17 foshnja në mënyrë të paligjshme. Mediat greke shkruajnë se e artrestuara ka kryer birësime me pagesë, përgjatë viteve 2013-2015.

Ajo ishte në kërkim nga autoritetet greke, pasi ndaj saj ishte lëshuar një urdhër arresti evropian  nga Prokuroria e Katerinës, e cila e kishte proceduar për trafikim njerëzor.

Me vendim të Gjykatës së Rrethit vendor, i është caktuar masa e paraburgimit deri në vendosjen nëse dhe kur do të ekstradohet në Greqi, pasi në vendin e saj akuzohet edhe për birësime të paligjshme, pasi nënat e foshnjave i shisnin përmes. unaza ishin bullgarë të rinj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco