Lajmi i fundit

LIVE/ Presidenti i PL, Ilir Meta konferencë për mediat

Kosova: 11 korriku, ditë përkujtimore për gjenocidin në Srebrenicë

Kosova: 11 korriku, ditë përkujtimore për gjenocidin në Srebrenicë

09:33, 10/07/2024
A+ Aa A-

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme do të shqyrtojë propozim-vendimin për shpalljen e 11 korrikut, ditë përkujtimore për gjenocidin në Srebrenicë.

Propozimi ka ardhur nga zyra e kryeministrit, zyrë kjo që ka propozuar edhe vendimin për emërimin e bordit mbikëqyrës të Ndërmarrjes Publike Qendrore “Trepça”.

Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet edhe drafti i strategjisë për turizmin në Republikën e Kosovë 2024-2030, dhe plani i veprimit, raporton Klan Kosova.

Gjithashtu do të shqyrtohen propozim-vendimi për shpronësim për interes publik të pronave të paluajtshme të cilat preken nga zgjerimi i rrugës Kijevë-Zahaq, segmenti Dollc-Ramun, si dhe shpronësimin e pronave që prekin projektin konservimi, restaurimi dhe ndërtimi i Kompleksit Memorial “Masakra e Reçakut”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco