Mickovski: Ka një koalicion të madh ndërmjet elitave politike, ne duhet ta shkatërrojmë atë

Mickovski: Ka një koalicion të madh ndërmjet elitave politike, ne duhet ta shkatërrojmë atë

09:06, 10/07/2024
A+ Aa A-

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickovski mori pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington.

Në ligjeratën e mbajtur në universitetin Johns Hopkins, kryeministri Mickovski ka paralajmëruar një luftë të pakompromis ndaj korrupsionit.

"Ka një koalicion të madh ndërmjet elitave të caktuara politike, gjykatësve, prokurorëve dhe elitave të biznesit dhe ne duhet ta shkatërrojmë atë koalicion"-u shpreh ai në deklaratën e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco