Rrëzohet nga çatia, ndërron jetë ish-deputeti maqedonas

Rrëzohet nga çatia, ndërron jetë ish-deputeti maqedonas

17:33, 23/06/2024
A+ Aa A-

Ish-deputeti nga radhët e LSDM-së, Mile Andonov, ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga çatia e shtëpisë së tij verore në Bjeshkët e Osogovës.

“Në orën 18:00 nga urgjenca mjekësore është raportuar se M.A. i lindur në vitin 1962 nga Koçani duke punuar në çatinë e një shtëpie verore në malin Osogovë është rrëzuar dhe ka ndërruar jetë në vend. Vdekja është konstatuar nga shërbimet emergjente mjekësore, është njoftuar prokurori publik”, thuhet në njoftimin e MPB-së, raporton Zhurnal.mk.

Andonov në tre mandate, në periudhën nga viti 2008 deri në vitin 2016, ishte pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco