Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Konventa e Republikanëve, çfarë solli? I ftuar: Enri Ceno

Greqi/ 120 zjarrfikës në luftë me flakët, një 55-vjeçar humb jetën

Greqi/ 120 zjarrfikës në luftë me flakët, një 55-vjeçar humb jetën

11:11, 22/06/2024
A+ Aa A-
Një person humbi jetën të premten pasi disa zjarre pyjore goditën majën jugore të Greqisë dhe detyruan evakuime të shumta, njoftoi brigada e zjarrfikësve. 55-vjeçari mori plage të rënda në rajonin e Ilia në gadishullin e Peloponezit dhe vdiq në spital, tha një zyrtar i shërbimit zjarrfikës. Rreth 120 zjarrfikës, u dërguan për të shuar zjarret pyjore në rajonin e Akaisë, të cilat u përhapën me shpejtësi në zonën e afërt të Ilia duke dale jashtë kontrollit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco