Vuçiç emëron shef të Shërbimit Sekret besnikun e tij

Vuçiç emëron shef të Shërbimit Sekret besnikun e tij

20:25, 12/06/2024
A+ Aa A-

Vladimir Orliç do të jetë shefi i ri i shërbimeve sekrete serbe. Mediat serbe njoftojnë se ai është një zyrtar i Partisë Progresive Serbe të Aleksander Vuçiç dhe vendimi për emërimin e tij është marrë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Ai ka qenë deputet për disa mandate dhe ka mbajtur edhe detyrën e kryetarit të Parlamentit në vitet 2022-2024.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco