Autobusi del nga rruga në Serbi, tetë të lënduar

Autobusi del nga rruga në Serbi, tetë të lënduar

12:36, 11/06/2024
A+ Aa A-

Tetë persona kanë mbetur të lënduar pasi autobusi me të cilin po udhëtonin ka dalë nga rruga në territorin e komunës së Lazarevacit në Serbi.

Kjo ngjarje është konfirmuar për Tanjug nga stacionin shëndetësor i Rudovcit.

Siç thuhet, gjashtë persona janë lënduar rëndë dhe janë transportuar në Qendrën Emergjente në Beograd, ndërsa dy persona janë lënduar lehtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco