Trupi nuk është gjendur ende/ Del FOTO e vrasësit të 11-vjeçares në Greqi

Trupi nuk është gjendur ende/ Del FOTO e vrasësit të 11-vjeçares në Greqi

20:09, 10/06/2024
A+ Aa A-

Personi në foto është 37- vjeçari që vrau 11 – vjeçare në Greqi.

37-vjeçari në Ilia pritet të dalë para prokurorisë nesër paradite, nën masa të rrepta sigurie. Trupi i fëmijës do të kontrollohet nga mjeku ligjor, për të përcaktuar se si është vrarë dhe nëse është abuzuar seksualisht. 37-vjeçari mësohet se ka thënë se ka vrarë 11-vjeçaren me një kaçavidë, e cila megjithatë nuk është gjetur.

Organet e sigurisë planifikojnë transferimin e tij, pasi nuk përjashtojnë reagime nga familjarët e fëmijës, të cilët nuk mund ta besojnë se autori i vrasjes është një i afërm i tyre. Madje, sipas informacioneve, në gjykatat e Pirgos pritet të jenë edhe skuadra të MAT-it nga Athina për të mbajtur larg ata që duan t'i afrohen të akuzuarit.

Oficerët e Sigurimit të Pyrgos që arrestuan 37-vjeçarin kontrolluan të kaluarën e tij kriminale dhe zbuluan se në vitin 2020 ai ishte akuzuar për përdhunimin e një vajze 14-vjeçare.

Ai u gjykua më pas nga Gjykata e Përzier Jurie e Zakynthos dhe u dënua. Megjithatë, ai nuk u burgos, por u lirua me garanci derisa çështja e tij u dëgjua në shkallën e dytë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco