Në kërkim ndërkombëtar për vrasje, arrestohet në Greqi 45-vjeçari shqiptar

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje, arrestohet në Greqi 45-vjeçari shqiptar

22:58, 26/05/2024
A+ Aa A-

Një 45-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke.

Sipas mediave helene, 45-vjeçari, në kërkim ndërkombëtar akuzohet për vrasje dhe armëmbajtje pa leje. Ngjarje të ndodhura në vitin 2014.

Momentin e arrestimit, shqiptari ishte duke drejtuar një makinë pa leje drejtimi.

Nga hetimet rezultoi se 45-vjeçari është në listën e kuqe të Interpol për vrasje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco