Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, LSDM: Proces i lirë, ka edhe një raund

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, LSDM: Proces i lirë, ka edhe një raund

20:38, 24/04/2024
A+ Aa A-

LSDM-ja në Maqedoninë e Veriut nuk ka bërë komente lidhur me rezultatet zgjedhore, ndërsa procesi i votimit ka përfunduar.

Zëdhënësja e kësaj partie, Bogdanka Kuzmanovska ka deklaruar se zgjedhjet kanë qenë të lira dhe demokratike dhe se i ngjasojnë një vendi anëtare të NATO-së dhe kandidate për anëtarësim në BE.

Ndërkohë e pyetur nga gazetarët për rezultat paraprak, Kuzmanovska Ka deklaruar se zgjedhjet presidenciale kanë edhe një raund.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco