Presidencialet, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Presidencialet, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

16:55, 22/04/2024
A+ Aa A-

Sot është dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen të mërkurën (24 prill).

Sot në mesnatë fillon heshtja zgjedhore, e cila mbaron në ditën e zgjedhjeve në ora 19:00.

Edhe për shkak të heshtjes për zgjedhjet presidenciale, fushata për zgjedhjet e 8 majit do të vazhdojë dhe nuk do të ndërpritet.

Votuesit në zgjedhjet presidenciale do të kenë të drejtën të zgjedhin njërin prej shtatë kandidatëve, dy gra dhe pesë bura.

Stevo Pendarovski nga LSDM, Gordana Siljanovska-Davkova nga OBRM-PDUKM, Biljana Vankovska nga “E Majta”, Bujar Osmani nga BDI, Arben Taravari nga VLEN, Stevçe Jakimovski nga “GROM” dhe Maksim Dimitrievski nga “ZNAM”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco