Vjehrri vret dhëndrin në prani të mbesës, zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë në Greqi

Vjehrri vret dhëndrin në prani të mbesës, zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë në Greqi

10:46, 26/02/2024
A+ Aa A-

Vazhdojnë tentativat për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë në Greqi, ku nj 69-vjeçar ka vrarë dhëndrin e tij 57-vjeçar, ku edhe gruaja e autorit është proceduar si bashkëpunore nga policia.

69-vjeçari ka pohuar në polici se ka kryer vrasjen, pasi dhëndri po e trajtonte keq vajzën e tij.

Ndërkohë, sipas një deklarate të marrë nga policia, dëshmohet se bashkëshortja e 69-vjeçarit, kur ka parë dhëndrin e saj, nga telefoni i ka bërtitur bashkëshortit të saj duke i kërkuar të mos qëllojë.

Autori ka treguar se pasditen e së shtunës, dhëndri i tij, i cili ishte mjek në spital, i është lutur të qëndronte për pak me dy fëmijët e tij, sepse do të merrte vajzën nga aktivitetet e saj. Mirëpo, në katin e parë ka pasur një tjetër sherr mes 57-vjeçarit dhe vjehrrit të tij, pas së cilës viktima e ka marrë fëmijën. Por, kur 57-vjeçari është kthyer në shtëpi, 69-vjeçari dyshohet se e ka pritur në oborr dhe para syve të vajzës e ka qëlluar dy herë me pushkë, duke e plagosur për vdekje.

Menjëherë pas krimit, autori është larguar në këmbë me pushkën në dorë dhe ka shkuar në Komisariat për t’u dorëzuar duke bërtitur “Do dorëzohem”. “Kishim probleme dhe mosmarrëveshje me dhëndrin. Mendoja se vajza ime nuk po kalonte mirë dhe se ai po abuzonte”, kanë qenë fjalët e para të autorit drejtuar policëve që e arrestuan. Gruaja e viktimës ka thënë se është tronditur nga ngjarja dhe se bashkëshorti i saj nuk ishte një person i dhunshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco