Parandalohet tragjedia, shpëtohen 112 emigrantë në ujërat e Kretës

Parandalohet tragjedia, shpëtohen 112 emigrantë në ujërat e Kretës

18:00, 25/02/2024
A+ Aa A-

112 emigrantë janë shpëtuar këtë të diel në ujërat e Kretës.

Sipas mediave greke, anija ndodhej në zonën detare 40 milje në jug të Gavdos.

Emigrantët u morën nga një anije mallrash dhe u transportuan në Agia Galini.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco