Bosnje-Hercegovina goditet prej një tërmeti rreth 4-shkallësh

Bosnje-Hercegovina goditet prej një tërmeti rreth 4-shkallësh

11:51, 19/02/2024
A+ Aa A-

Sarajeva dhe rrethina e saj janë goditur në mëngjesin e së hënës prej një tërmeti rreth 4 shkallësh të Rihterit, sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare dhe Institutit Federal të Hidrometeorologjisë.

Tërmeti 3.9 shkallë është regjistruar rreth orës 9:22 afër Sarajevës.

Thellësia e tërmetit ka qenë gjashtë kilometra.

Qytetarët e Sarajevës kanë thënë se tërmeti është ndjerë shumë dhe ka zgjatur disa sekonda.

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë dëm material.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco