Sulm me armë në një kompani detare në Glifadha të Athinës, tre të plagosur

Sulm me armë në një kompani detare në Glifadha të Athinës, tre të plagosur

10:16, 12/02/2024
A+ Aa A-

Sulm me armë në një kompani detare në Glifadha të Athinës.

Një person i armatosur ka hyrë në një kompani detare pak pas orës 10 sipas orës lokale dhe ka hapur zjarr me një karabinë ndaj punonjësve të kompanisë.

Deri tani raportohen 3 të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Personi që shkaktoi masakrën duket se është një ish punonjës i kompanisë i cili është pushuar para pak kohësh nga detyra e tij në të njëjtën kompani.

Në zonë po shkojnë forca të shumta policie ndërsa burime lokale thanë se autori është larguar në rrugicat e zonës

Ngjarja në rrugën Artemisiu dhe personi i dyshuar për sulmin besohet  se është një 70 vjeçar egjiptian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco