Abuzonte se*sualisht me vajzën 12-vjeçare, merret vendimi për priftin në Greqi

Abuzonte se*sualisht me vajzën 12-vjeçare, merret vendimi për priftin në Greqi

14:47, 27/11/2023
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin në Greqi, teksa një prift akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një të mitur.

Mësohet se një 68-vjeçar, në Salaminë është vënë në pranga mesditën e së dielës, pasi akuzohet se ka përdhunuar një 12-vjeçare.

Sipas medieve greke, prifti 68-vjeçar ka qenë i njohur i babait të të miturës dhe duke përfituar nga njohja e tyre, ka vizituar shtëpinë e familjes kur prindërit nuk ndodheshin aty dhe ka kryer vazhdimisht akte seksuale ndaj 12- vjeç.

Duhet theksuar se kjo nuk është hera e parë që 68-vjeçari përfshihet në raste të tilla, pasi në të kaluarën është akuzuar për krime të ngjashme. Ai në vitin 2018 është akuzuar për akte seksuale ndaj një djali 13-vjeçar.

Në kontrollin e kryer në shtëpinë e tij dhe në vendin ku ai kryente detyrat fetare, u sekuestruan media digjitale, përmbajtja e të cilave do të hetohet nga laboratorët e mjekësisë ligjore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco