Aksidentimi i helikopterit në Evia, nxirret nga deti trupi i pajetë i pilotit

Aksidentimi i helikopterit në Evia, nxirret nga deti trupi i pajetë i pilotit

11:13, 29/09/2023
A+ Aa A-

Është gjetur i vdekur piloti i helikopterit që u rrëzua në det në plazhin Achladiou mëngjesin e djeshëm në Evia.

Sipas informacioneve, rojet bregdetare kanë nxjerrë nga deti trupin e pajetë mëngjesin e sotëm. Piloti u gjet 52 metra në thellësi, brenda trupit të helikopterit.

Përveç mjeteve lundruese të rojës bregdetare dhe mjeteve lundruese private, në hetim ka marrë pjesë edhe një ekip i Njësisë së Misioneve Nënujore të Rojës Bregdetare.

Sipas informacioneve të Shërbimit të Aviacionit Civil, helikopteri A-109 është ngritur mëngjesin e djeshëm nga heliporti i Afidna-s, ndërsa piloti informoi se do të ulej në Mantoudi të Evias. Helikopteri u ul në orën 09:00 të mëngjesit dhe u ngrit në orën 10:13 nga Mantoudi dhe më pas i humbën gjurmët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco