Lista Serbe shpall 3 ditë zie për terroristët e vrarë në veri të Kosovës

Lista Serbe shpall 3 ditë zie për terroristët e vrarë në veri të Kosovës

10:20, 26/09/2023
A+ Aa A-

Lista serbe ka shpallur 3 ditë zie për 3 serbët që mbetën të vrarë nga shkëmbimi i zjarrit me policinë e Kosovës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës.

"Në mjediset serbe në territorin e Kosovës do të anulohen të gjitha ngjarjet argëtuese të organizuara nga organet qeverisëse", thuhet në njoftimin e Listës serbe.

“Në mjediset serbe në territorin e Kosovës do të anulohen të gjitha ngjarjet argëtuese të organizuara nga organet dhe institucionet e vetëqeverisjes lokale dhe flamujt e Republikës së Serbisë në të gjitha institucionet do të ulen në gjysmështizë”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco