Pas kuvendit e disa shkollave, alarm për bombë në gjykatën e Apelit në Mal të Zi

Pas kuvendit e disa shkollave, alarm për bombë në gjykatën e Apelit në Mal të Zi

15:05, 08/06/2023
A+ Aa A-

Pas Kuvendit dhe disa shkollave është bërë edhe evakuimi i Gjykatës së Lartë të Apelit në Podgoricë pas alarmit për vendosjen e një bombe.

Mediat vendase shkruajnë se Këshilltarja e pavarur për marrëdhënie me publikun e asaj gjykate, Marija Rakoviç, ka thënë për mediat se informacioni është dërguar në adresën zyrtare elektronike të Gjykatës së Lartë.

“Është në proces evakuimi i të gjithë godinës, Gjykatës së Lartë, Apelit dhe Gjykatës së Lartë”, tha ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco