Bullgaria goditet nga një tërmet i fuqishëm, tronditjet ndihen edhe në Greqinë veriore

Bullgaria goditet nga një tërmet i fuqishëm, tronditjet ndihen edhe në Greqinë veriore

20:36, 07/06/2023
A+ Aa A-

Një tërmet me fuqi 4.6 ballë goditi Bullgarinë pasditen e sotme.

Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmetit ndodhet 3 km në veri-verilindje të Asenovgradit me një thellësi fokale prej vetëm 10 km.

Tërmeti është ndjerë në Aleksandropoli, Serres, Kavallë, Ksant dhe përgjithësisht në të gjithë Maqedoninë qendrore dhe lindore si dhe në Traki.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco