Greqia nuk gjen gjetësi, tërmet i dyfishtë në Korinth

Greqia nuk gjen gjetësi, tërmet i dyfishtë në Korinth

08:33, 18/05/2023
A+ Aa A-

Greqia nuk gjen gjetësi nga tërmetet.

Një tërmet i dyfishtë ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Korinth.

Dy lëkundjet ishin rreth dy minuta larg njëra-tjetrës.

Tërmeti i parë, sipas Institutit Gjeodinamik, ka qenë me magnitudë 3.8 dhe i dyti 3.7 Rihter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco