Arrestohet babait i të riut që dyshohet se vrau tetë persona dhe plagosi 14 të tjerë në Serbi

Arrestohet babait i të riut që dyshohet se vrau tetë persona dhe plagosi 14 të tjerë në Serbi

10:23, 10/05/2023
A+ Aa A-

Policia ka arrestuar Radisa Bllazhiqin, babain e Urošit, i cili dyshohet për vrasjen e tetë personave në Orašje dhe Dubonë.

Radisa Blažić, ish-pjesëtar i Forcave të Armatosura të Serbisë, u ndalua deri në 48 orë.

Kujtojmë se djali i Radishës, Uroš Blažić, u arrestua nga anëtarët e SAJ-së në fshatin Vinjishtë afër Kragujevcit, 9 orë pasi vrau 8 dhe plagosi rëndë 14 persona.

Pas seancës, me sugjerim të VJT-së në Smederevë, Uroshit iu caktua paraburgimi deri në 30 ditë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco